LeadinLed är Sveriges ledande LED-företag

LeadinLed är din genväg till några av branschens mest kunniga personer

Våra specialister har arbetat med ledbelysning sen 2008 och ständigt drivit utvecklingen mot ”gröna” och effektiva produkter. Tack vare produktutveckling i Sverige och tillverkning i Kina kan du idag även få ”skräddarsydd” belysning till en mycket rimlig kostnad.

Våra varumärken BestLed™ och CleverLed™ sitter idag på de bästa produkterna i branschen

Och detta är bara början!  LeadinLed kommer under 2014 och 2015 att presentera fler och fler produktnyheter. Inom kort kommer vi även att lansera en speciell Led-certifiering för elinstallatörer. Sveriges första i sitt slag.

Tag kontakt med våra säljare redan idag – så kan du snart börja frigöra dina pengar

Våra representanter kan hjälpa dig att snabbt frigöra pengar ur din ”slumrande guldgruva” – dvs alla dina gamla lysrör och lampor som bara väntar på att bytas ut. Allt börjar förstås med en noggrann inventering av dina nuvarande ljuskällor, så vi får en korrekt utgångspunkt. Boka tid för detta nu!

Här hittar du kontaktuppgifter till våra led-certifierade säljare

Södra Sverige:

Christian Blixen
0703-622 488
christian@leadinled.se

Fredrik Reimers
0702-317 227
fredrik@leadinled.se

Kalmar län:

Andreas Magnell
072-161 43 85
andreas@leadinled.se

Västra Sverige:

Pia Nyström
0766-414 300
pia@leadinled.se

Lasse Nyström
(teknikfrågor)
0766-414 301
lasse@leadinled.se

Göteborg:

Lena Gustafsson
0707-273210
lena@leadinled.se

Östra Sverige:

Niclas Lindgren
070-405 9 504
niclas@leadinled.se

Stockholm Norr:

Mikael Hillenfjärd
070-551 53 17
mikael@leadinled.se

Detta brinner vi för
  • Att bekämpa mörker, okunnighet och slöseri
  • Att lysa upp Sveriges viktigaste lokaler
  • Att befria företag och offentlig sektor från onödiga, meningslösa kostnader
  • Att halvera energiförbrukningen
  • Att avskaffa gammalmodigt underhåll
  • Att värna miljön
  • Att värna god kvalitet
  • Att göra lokaler och arbetsplatser piggare
  • Att göra lokaler, arbetsplatser och utomhusmiljöer säkrare
  • Att stå för innovation och smart teknik
  • Att driva utvecklingen
Detta vill vi ge dig
  • Mer ljus för pengarna. Eller bättre ljus – för mindre pengar!
  • LED-produkter som håller
  • LED-produkter som utvecklas
  • Stabila 5-årsavtal med pålitliga kalkyler
  • Halverad energiförbrukning
  • Bättre ljus som höjer stämningen och motverkar trötthet
  • Bättre ljus som ger säkrare arbetsplatser och motverkar misstag och olyckor
  • Bättre ljus som exponerar varor i butik och ökar försäljningen
  • Bättre ljus som motverkar svinn, snatteri och stölder
  • Du slipper slocknade lysrör som irriterar och försvårar arbetsuppgifter
  • Du slipper slocknade lysrör som förfular skyltar och ramper
  • Du slipper kyla bort meningslös värme från lampor och lysrör
  • Du slipper bekosta otidsenligt, tidskrävande underhåll